Türk Coğrafyası

[Türk Dünyası][bsummary]

Makaleler

[Makale][bigposts]

Köşe Yazıları

[Köşe Yazısı][twocolumns]

TÜRK’E KALKAN EL ÇOLAK, UZANAN DİL LAL OLUR!


Ortaköy’de gerçekleştirilen hain saldırının failinin kimliği hakkında şu ana kadar ne güvenlik güçleri, ne yargı ne de hükümet yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Durum böyle olduğu halde, günlerdir katilin kimliği ve uyruğu hakkında asılsız ve yersiz spekülasyonlar yapılmaktadır. Yayın yasağı bulunan önemli ve gizli bir soruşturma hakkında bu kadar pervasızca davranılıyor olması bir yana; günlerdir yalan haberlerle kardeş Türk Cumhuriyetlerine yönelik çirkin itham ve ifadeler kullanılıyor olması çok acı ve düşündürücüdür.

Birileri tarafından katilin uyruğu ile ilgili olarak Kazak, Uygur, Kırgız gibi kaynağı belirsiz ithamlar gündeme getirilmekte, işin aslını astarını bilmeyen ve durumdan vazife çıkaran kimi hadsizler de bundan hareketle, kardeş Türk Cumhuriyetlerine ve soydaşlarımıza ağır sözler söylemekte hatta tehdit etmektedirler.

Ülkemizde elini kolunu sallayarak dolaşan 3,5 milyon Suriyeli’ye ses çıkarmayan bu çapsızlar, ezelden ebede kadar Türk Milleti’nin yanında olan kardeşlerimize söz söyleme cüretini gösteriyorlar. Katilin kimliğinin ve uyruğunun kesinleşmemiş olması bir yana, esasen hangi uyruktan olduğunun da hiçbir kıymeti yoktur. Terörün ve teröristin dini, milliyeti olmaz. Terörist, teröristtir. Türk vatandaşı bir terörist başka bir ülkede eylem yaptığında, o ülkeler tüm Türkleri suçlayıp, hepimizi öldürmeye mi kalkışmalıdırlar? Bu kadar akıldan, insaftan yoksun bir söylem, bir tutum olamaz.

Açık ve net bir dille ifade ediyorum. Teröristin uyruğu ne olursa olsun, yaptığı katliamın, mensup olduğu toplum ya da ülke ile hiçbir ilgisi olamaz. O nedenle, teröristin uyruğuna, kimliğine bakmaksızın, kardeş Türk Cumhuriyetlerine, Türk Halklarına dil uzatmaya, hele hele ülkemizde yaşayan, vatandaşımız veya misafirimiz olan soydaşlarımıza el kaldırmaya yeltenecek olanları iki kez düşünmeleri için uyarıyorum. Bilsinler ki Türk’e kalkan el çolak, uzanan dil lal olur!

ÇAĞLAR ERBEK

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder